اتوبار وفادار

انواع شرکت‌ های باربری

ما به عنوان بهترین باربری تهران خدمات تخصصی اسباب کشی و حمل بار را در استان تهران به سبکی درست و شیوه ای نوین انجام می دهیم
021-77961414

انواع شرکت‌ های باربری

این روزها شرکت‌ های باربری زیادی در سطح شهر تهران از جمله باربری شرق تهران و دیگر مناطق مشغول به فعالیت هستند. با توجه به تنوع ایجاد شده در بازار کسب، لزوم استفاده از حمل و نقل تخصصی بیش از پیش نمایان شده است و با توجه به این مسأله است که شرکت‌های باربری توانسته‌اند خدمات خود را در سطح کاملا تخصصی و حرفه‌ای ارائه کنند.

انواع شرکت‌ های باربری

از این رو شرکت‌ های باربری زیادی در مناطق مختلف تهران از جمله باربری شرق تهران، باربری حکیمیه، باربری تهرانپارس و باربری مینی‌سیتی مشغول به فعالیت هستند. واضح است که تنوع زیادی در خدمات ارائه شده توسط این شرکت‌ها وجود دارد و این شرکت‌ها با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌کنند، تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه تلاش کرده‌ایم تا توضیحات مختصری درباره انواع شرکت‌های باربری و نوع خدمات آن‌ها ارائه کنیم.

شرکت باربری

به شرکتی که در زمینه حمل و نقل فعالیت می‌کند و به طور تخصصی حمل بار را با خودرو مناسب و مجهز از نقطه‌ای به نقطه دیگر انجام می‌دهد، شرکت باربری گوییم. باربری از سه طریق زمینی، هوایی و دریایی انجام می‌شود و شرکت‌های باربری با توجه به نوع بار و مسافتی که باید برای حمل آن طی شود، خدمات خود را به صورت متنوع ارائه می‌کنند. این تنوع در خدمات باعث می‌شود بتوانیم این شرکت‌ها را تقسیم‌ بندی کنیم.

همان طور که اشاره شد، تنوع بار نیز در تقسیم بندی شرکت‌ های باربری بر حسب نوع خدمات ارائه شده، نقش دارد. برای مثال اگر بار مورد نظر از جمله مواد فاسد شدنی باشد، ضروری است که ماشینی مجهز به یخچال برای حمل بار در نظر گرفته شود. همچنین اگر حجم و ابعاد بار بسیار بالا باشد لازم است که از ماشین‌ های سنگین برای این کار استفاده شود. از این رو باید دقت شود که آیا شرکت باربری دارای چنین تجهیزاتی است یا خیر.

اما به ویژه، تفاوتی که در خدمات شرکت‌ های باربری وجود دارد، بنا بر مسافت موجود بین مبدأ و مقصد، ایجاد می‌شود. در نتیجه شرکت‌های باربری نیز با این معیار تقسیم بندی می‌شوند.

شرکت های باربری

انواع خدمات شرکت‌ های باربری

  • باربری درون شهری: این خدمات به حمل و نقل بار در محدوده داخل شهر اطلاق می‌شود که روشن است که از طریق زمینی انجام می‌گیرد. اصلی ترین کار شرکت‌های فعال در این حوزه، حمل و نقل لوازم اداری و منزل، همچنین بارهایی در مقدار و حجم کم است. اتوبار نیز در زمره این شرکت‌ها به حساب می‌آید با این تفاوت که فقط در زمینه حمل اثاثیه منزل فعالیت می‌کند.
  • باربری بین شهری: شرکت‌هایی که خدمات بین شهری را انجام می‌دهند، به حمل بار بین دو شهر می‌پردازند که بنا به مسافت بین دو شهر می‌تواند در مسافت‌های طولانی یا کوتاه صورت گیرد. این شکل از حمل و نقل می‌تواند از طریق زمینی، ریلی و یا هوایی صورت گیرد. ولی در کشور ما اغلب به صورت زمینی و با استفاده از ماشین‌های سنگین مانند کامیون انجام می‌شود.
  • باربری بین‌المللی: به حمل و نقل بار بین دو یا چند کشور اطلاق می‌شود. از سه طریق زمینی، هوایی و دریایی صورت می‌گیرد که بستگی به نوع و حجم بار دارد.