اتوبار وفادار

بیمه باربری

ما به عنوان بهترین باربری تهران خدمات تخصصی اسباب کشی و حمل بار را در استان تهران به سبکی درست و شیوه ای نوین انجام می دهیم
021-77961414

بیمه باربری

شرکت‌های باربری از جمله باربری شرق تهران ملزم هستند از بیمه باربری پیروی کنند. در واقع یکی از ویژگی‌های یک شرکت باربری خوب استفاده از بیمه و الزام به رعایت قوانین بیمه است. چرا که می‌دانیم حمل بار کاری پر از ریسک است و حتی با وجود رعایت نکات ایمنی و همچنین رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از طرف راننده، باز هم احتمال خطر وجود دارد و ممکن است اتفاقاتی چون تصادف ماشین، آتش سوزی و خسارت به بار در طول حمل و جابه‌جایی بار رخ دهد. از این رو پیروی از قوانین بیمه امری ضروری به نظر می‌رسد. شرکت‌های باربری فعال در تهران از جمله باربری شرق تهران همچون باربری حکیمیه ، باربری تهرانپارس و باربری در مینی‌سیتی، با آگاهی از ضرورت استفاده از بیمه، خود را ملزم به پیروی از قوانین بیمه می‌دانند.

بیمه باربری

بیمه باربری دارای انواع مختلفی هستند که شرایط متنوعی را نیز در بر می‌گیرند. بیمه‌ نامه‌ ها نیز بر حسب نوع بار و نحوه حمل بار (هوایی، زمینی، دریایی) تنظیم می‌شوند. در این نوشتار کوتاه سعی داریم توضیحات مختصری درباره بیمه‌ باربری داخلی ارائه دهیم.

بیمه باربری داخلی

بیمه‌ نامه داخلی بار به بیمه‌نامه‌هایی اطلاق می‌شود که مبدأ، مسیر حمل و مقصد بار بیمه شده در داخل کشور باشد. بیمه باربری داخلی تابع قوانین و مقررات بیمه در داخل کشور است و شرکت‌های باربری که خدمات حمل و نقل بار را در محدوده داخل کشور انجام می‌دهند، می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند. لازم به ذکر است که بیمه‌نامه داخلی بار بنا بر موارد توافق شده در داخل بیمه‌نامه، می‌تواند خسارات مختلفی را تحت پوشش قرار دهد. بیمه‌نامه داخلی بار به دو صورت تنظیم می‌شود: موردی و قراردادی.

در بیمه‌ نامه موردی، به ازای هر بارنامه، یک بیمه‌ نامه صادر می‌گردد. ولی بیمه‌نامه موردی برای شرکت‌ها‌ و مؤسساتی که در طول روز چندین مورد حمل و نقل بار دارند، بسیار زمان بر بوده و به صرفه نمی‌باشد. لذا استفاده از بیمه‌ نامه قراردادی توصیه می‌شود. این بیمه‌ نامه تمام محموله‌های حمل شده در طول یک زمان مشخص را تحت پوشش قرار می‌دهد. از این رو اکثر شرکت‌های باربری ترجیح می‌دهند تا از بیمه‌ نامه قراردادی استفاده کنند.

بیمه باربری داخلی

پرداخت خسارت از طرف بیمه

بیمه باربری داخلی خسارات ناشی از مواردی چون آتش سوزی، انفجار، تصادف، واژگونی و مواردی از این دست را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته امکان این وجود دارد که بنا بر درخواست مشتری موارد و اقلامی خارج از تعهدات بیمه، به بیمه‌نامه اضافه شود.

برای دریافت خسارت از بیمه در صورت بروز حادثه، بیمه‌ گذار مکلف است ظرف پنج روز مورد را به بیمه گزارش دهد و مدارکی چون بارنامه، گزارش مأموران انتظامی و… را تحویل بیمه دهد. پس از بازدید مأموران بیمه و طی کردن مراحل اداری، بر حسب نوع بیمه‌ نامه مبلغ خسارت قابل دریافت خواهد بود.

در پایان ذکر این نکته لازم است که طبق قوانین موجود، باربری‌ها ملزم به بیمه کردن بارهای درون شهری نیستند و از آنجایی که انجام امور مربوط به بیمه زمان‌بر است و با توجه به اینکه باربری درون شهری در طول فقط یک روز انجام می‌شود، اکثر شرکت‌های باربری تمایلی به استفاده از بیمه حمل اثاثیه ندارند و از بیمه باربری داخلی برای حمل بار به شهرهای دیگر استفاده می‌کنند. البته در صورت تمایل و اصرار مشتری امکان تأمین این بیمه به صورت موردی وجود دارد.