اتوبار وفادار

وظایف راننده باربری چیست؟

ما به عنوان بهترین باربری تهران خدمات تخصصی اسباب کشی و حمل بار را در استان تهران به سبکی درست و شیوه ای نوین انجام می دهیم
021-77961414

وظایف راننده باربری چیست؟

امروزه افراد، مؤسسات، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حمل بار خود به شرکت‌های باربری از جمله باربری شرق تهران مراجعه می‌کنند. در واقع با اطمینان به این شرکت‌ها، بار خود را به آن‌ها می‌سپارند تا با بالاترین درصد ایمنی، بار آن‌ها را به مقصد برسانند. از این رو باربری‌هایی چون باربری شرق تهران از جمله باربری حکیمیه ، باربری تهرانپارس و باربری مینی‌سیتی، تمام سعی خود را برای جلب رضایت مشتریان خود به کار می‌برند.

وظایف راننده باربری چیست؟

در این میان نقش راننده باربری‌ ها در حفظ ایمنی بار بسیار حائز اهمیت است. لذا شرکت‌های باربری سعی می‌کنند تا رانندگانی مجرب را استخدام کنند تا در امر جلب رضایت مشتری به آن‌ها کمک کنند. اما این رانندگان باید چه شرایطی داشته باشند؟

شرایط راننده باربری

همان طور که اشاره شد، شرکت‌های باربری ترجیح می‌دهند رانندگانی با تجربه را استخدام کنند. رانندگانی که علاوه بر داشتن شرایط اولیه، به راه‌ها و جاده‌ها آشنا بوده و بتوانند با به کارگیری تجربه خود در هنگام بروز مشکل، شرایط را کنترل و مدیریت کنند. اما شرایط اولیه برای رانندگان باربری به شرح زیر می‌باشد:

  • برای رانندگی ماشین‌هایی با ظرفیت بیش از 6 تن، لازم و ضروری است راننده گواهینامه پایه یک داشته باشد.
  • برای رانندگی ماشین‌هایی با ظرفیت بار تا 6 تن، راننده باید گواهینامه پایه دو داشته باشد.
  • رانندگان دارای گواهینامه پایه یک مجاز به راندن خودروهای سواری تا ظرفیت 9 سرنشین بوده و همچنین می‌توانند وانت تا ظرفیت 5/3 تن را برانند.
راننده باربری

وظایف یک راننده باربری

  • شرکت باربری باید مشخصات بار را به اطلاع راننده برساند. همچنین تجهیزات و روش مهار بار را در اختیار او قرار دهد. راننده باربری نیز موظف است مشخصات بار را چک کرده و پس از عملیات بارگیری به مهار بار بپردازد. مهار بار بسیار مهم بوده و باید براساس نوع بار، متقارن یا نا متقارن بودن آن صورت گیرد.
  • راننده باید در مسیرهای طولانی یک کمک راننده را به کار گیرد.
  • راننده و کمک راننده باید به طور متناوب و پس از طی هر 80 کیلومتر، بار و مهاربند را مورد بازدید قرار داده و هرگونه تغییر را چک کنند. تنظیم مجدد مهاربند و بار در صورت بروز هر تغییر در شکل و وزن بار ضروری است.
  • راننده باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند و تجهیزات مناسب با هر شرایط آب و هوایی را در ماشین خود به همراه داشته باشد. بسیار مهم است که راننده باربری فردی با صبر و حوصله باشد تا در صورت بروز مشکل بتواند شرایط پیش آمده را مدیریت کند. همچنین بسیار ضروری است که با آشنایی کافی نسبت به راه‌ها، نزدیکترین و ایمن‌ترین مسیر را برای انتقال بار انتخاب کند.
  • قبل از تخلیه بار نیز ضروری است تمام اتصالات مربوط به مهاربند چک شود و در صورت بروز تغییر و یا مشکل، شرکت باربری باید در جریان قرار گیرد و بهترین روش برای تخلیه بار انتخاب شود. می‌توان از لیفتراک یا جرثقیل نیز بنا به نیاز استفاده کرد.
  • حفظ ایمنی خود چه در هنگام بارگیری یا تخلیه بار و چه در طول مسیر، برای راننده و کمک راننده مهم و ضروری می‌باشد.