اتوبار وفادار

تفاوت باربری و اتوبار در چیست؟

ما به عنوان بهترین باربری تهران خدمات تخصصی اسباب کشی و حمل بار را در استان تهران به سبکی درست و شیوه ای نوین انجام می دهیم
021-77961414

تفاوت باربری و اتوبار در چیست؟

در زمان های دور اکثر جابه جایی ها از طریق حمل و نقل زمینی بود که با چهارپایان این امر صورت می گرفت. با توسعه علم و تکنولوژی های جدید، دگرگونی هایی در زندگی انسان به وجود آمد. در صنعت حمل و نقل نیز دگرگونی هایی صورت گرفت در نتیجه مدل ها و روش های مختلفی برای حمل و نقل را در سال های اخیر شاهد بودیم. در این مقاله به بررسی تفاوت باربری و اتوبار خواهیم پرداخت.

انواع مختلف وسایل برای باربری مثل اتومبیل های باربری، هواپیما، قطار، کشتی تغییرات اساسی در حمل ونقل ایجاد کردند.

تفاوت باربری و اتوبار در چیست؟

اما اگر بخواهیم تفاوت باربری و اتوبار را بدانیم ، باید گفت که کلمه اتوبار برای جا به جایی و حمل وسیله از راه زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که واژه باربری معنی کلی تری را نسبت به اتوبار شامل می شود. باربری یعنی حمل بار به وسیله انواع وسیله های نقلیه مثل زمینی، هوایی و دریایی.

اما درباره اتوبار می توان گفت که به باربری زمینی گفته می شود ولی در فرهنگ لغت فارسی این کلمه چه زمانی و دقیقا از کجا وارد شده، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

اولین بخش از کلمه اتوبار یعنی “اتو” از ابتدای حرف خودرو به زبان لاتین یعنی “اتومبیل” برگرفته شده و بخش دوم آن از کلمه “باربری” است که با کنار هم قراردادن آن معنی حمل نقل بارهای زمینی از راه اتومبیل را می دهد.

اکثر اوقات کلمات اتوبار و باربری به جای همدیگر استفاده می شوند و مردم از تفاوت باربری و اتوبار اطلاع خاصی ندارند اما باید بدانیم که معنی این دو باهم متفاوت است.

همانطور که دربالاتر هم درباره معانی اتوبار و باربری اشاره کردیم، کلمه اتوبار برای شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل و جابجایی وسایل منزل یا اداره استفاده می شود و به بقیه شرکت هایی که توانایی حمل بار با استفاده از هرگونه وسیله ای را داشته باشند شرکت باربری میگویند.

البته امروزه به شرکت هایی که در این زمینه درشهرهای مختلف ایران در حال فعالیت هستند به آن ها اتوبار نیز گفته می شود. درباره اصلی ترین کاری که این شرکت ها انجام می دهند باید گفت که کار آن ها جابه جایی هرنوع باری از یک مکان به مکان دیگر است. و اتوبار وفادار با تجربه زیاد در زمینه باربری شرق تهران و باربری تهرانپارس ، خدمات حمل و نقل را در سراسر تهران در اختیار شما قرار می دهد.