اتوبار وفادار

چگونه یک اسباب‌ کشی راحت داشته باشیم؟

ما به عنوان بهترین باربری تهران خدمات تخصصی اسباب کشی و حمل بار را در استان تهران به سبکی درست و شیوه ای نوین انجام می دهیم
021-77961414

چگونه یک اسباب‌ کشی راحت داشته باشیم؟

اسباب‌کشی از جمله کارهای سختی است که اغلب خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا آن را به شرکت‌های باربری نظیر باربری شرق تهران بسپارند. باربری در حکیمیه ، باربری تهرانپارس ، باربری مینی‌سیتی از جمله باربری‌های تهران و باربری شرق تهران هستند.

اما نکته مهم این است که حتی اگر صفر تا صد کار را به یک باربری بسپارید، باز هم باید شما در کنار مأموران باربری باشید و به کار آن‌ها نظارت کنید. چرا که منزل متعلق به شماست و شما بهتر از هر کس دیگر نسبت به لوازم منزل خود و نوع چیدمان مورد نظرتان آگاهی دارید. بنابراین ضروری است برای انجام بهتر و راحت‌تر کار، از قبل برنامه ریزی داشته باشید. این کار کمک می‌کند تا اسباب‌ کشی راحت ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون استرس انجام گیرد.

چگونه یک اسباب‌ کشی راحت داشته باشیم؟

همچنین اگر شما قصد دارید تا به منزلی کوچک‌تر نقل مکان کنید، کار اسباب‌ کشی سخت‌ تر می‌شود و اگر شما هیچ فکری برای وسایل و لوازم اضافی خود نکرده باشید، بعد از جابه‌جایی وسایل با خانه‌ای مملو از اسباب مواجه خواهید شد. همه این‌ها لزوم انجام اسباب کشی براساس برنامه اصولی را آشکار می‌کند. در ادامه قصد داریم تا نکاتی را که باعث می شود اسباب‌ کشی راحت تری داشته باشید، بیان کنیم.

نکات مهم در مورد یک اسباب کشی راحت

  • لیستی از کارهایی که باید انجام پذیرد، تهیه کنید: لازم است که برای انجام اسباب‌کشی برنامه داشته باشید. برنامه خود را بنا بر زمانی که در اختیار دارید طراحی کنید. تمام کارهایی را که باید انجام دهید یادداشت کنید. خانه را به چند قسمت تقسیم کرده و کارهای مربوط به هر قسمت را جداگانه و به ترتیب مراحل کار یادداشت کنید.
  • بسته‌بندی: اولین کار بسته‌بندی است که در اسرع وقت باید آن را شروع کنید. در حین انجام کار تمام وسایلی را که نیاز ندارید جدا کرده، یا دور بریزید، یا بفروشید و یا به خیریه‌ها بسپارید. باید به میزان گنجایش منزل جدید، وسایل و لوازم با خود به همراه ببرید. بعضی وسایل را نیز به دلیل کمبود جا باید به خوبی بسته‌بندی کنید تا در انبار نگه‌داری شوند. روی بسته‌ها مشخصات وسایل داخل آن را بنویسید. از برچسب‌های رنگی برای مشخص کردن اینکه هر بسته متعلق به کدام قسمت از خانه جدید است، استفاده کنید و در هنگام جابه‌جایی بسته‌ها را بر حسب برچسب روی آن‌ها، در اتاق و یا قسمت مربوطه قرار دهید. یک جعبه بی‌رنگ را نیز اختصاص دهید به وسایلی که در حین اسباب‌کشی و تا باز شدن جعبه‌ها، نیاز خواهید داشت. وسایلی مانند شارژر، فندک، مواد غذایی و … را در این جعبه قرار دهید.
  • وسایل قیمتی مانند پول و جواهرات را با وسیله شخصی خود جابه‌جا کنید.
  • قبل از ورود به خانه جدید، آن‌جا را تمیز کنید.
  • وسایل بزرگ مانند مبلمان را در همان ابتدا در جای خود قرار دهید: این کار کمک می‌کند فضا باز شده و جا برای باز کردن جعبه‌ ها باشد.
  • هر فرد را مسئول مرتب کردن یک قسمت از خانه کنید: انجام کار به صورت گروهی، به آن سرعت می‌بخشد. اگر نیاز دارید از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید. هر فرد خانواده نیز مسئول جابه‌جایی و مرتب کردن وسایل مربوط به خود شود. در این صورت می توانید یک اسباب‌ کشی راحت داشته باشید.
  • وسایل داخل جعبه‌ها را به محض باز کردن، جابه‌جا و مرتب کنید: در غیر این صورت تا زمانی که فرصت انجام این کار را ندارید، در جعبه‌ها را باز نکنید.